הפרעות שינה

שינה הינה תהליך טבעי וחשוב מאוד לצורך הבריאות הגופנית והנפשית של האדם. הפרעת שינה הינה תופעה שכיחה ומוגדרת כפגיעה באיכות או במהלך השינה הטבעית של האדם.

הפרעות שינה הינן נפוצות מאוד, ומשתנות מאדם לאדם. ישנם המתקשים להירדם וישנם המתעוררים במהלך הלילה מספר רב של פעמים ולעיתים מתקשים לחזור ולהירדם, וישנם אלה שאינם מצליחים לישון בלילה וישנים במהלך היום. 

הסובלים מהפרעות שינה, על רקע התנהגותי ורגשי, מתמודדים עם מחשבות ואמונות שונות לקראת תהליך השינה אשר גורמים ללחץ רגשי, הגורם גם לביטוי גופני אשר מעצים את הקושי לישון. כתוצאה מכך פעמים רבות הם מסגלים שיטות שונות על מנת לנסות ולהירדם היטב אך בפועל פעמים רבות מעצימים את הקושי להירדם.

הפרעת השינה יכולה להיגרם בעקבות משבר רגשי או רפואי, אך באותה מידה הפרעת השינה עצמה יכולה להוות גורם למשבר רגשי או רפואי. 

הטיפול בהפרעות שינה דורש אבחון מסודר על מנת למקד את האתגרים הטיפוליים של הפרעת השינה הספציפית איתה אנו מתמודדים. 

שימוש בטכניקות פסיכופיזיולוגיות על מנת להחזיר שליטה וללמד את האדם להרגיע את גופו מהווים גורם חשוב ביותר. כמו כן הקניית קלים התנהגותיים לצורך החזרת הרגלים נכונים לקראת השינה, כמו למשל שמירה על שעות שינה קבועות, קימה בשעה קבועה, עיסוק רגוע לפני השינה והפחתה של שימוש באמצעים טכנולוגים מהווים כלי משמעותי לאיזון שינה. כמון כן, עבודה מותאמת על מחשבותיו ואמונותיו של האדם הקשורות לשינה באופן כללי ולשינה של האדם באופן אישי הינם בסיס חשוב ביותר בהתמודדות. 

במרפאת פסיפס אנו מבינים שהפרעות שינה הינם משמעותיות ביותר לרווחתו הרגשית והפיזית של האדם ולכן נושא זה מקבל תשומת לב רבה במגוון של טיפולים ובעיות של מטופלינו. אנו יודעים להתאים את הגורם המטפל מתוך המרפאה ועל פי הצורך נעזרים בצוות הרב מקצועי שלנו – רופאים, פסיכולוגים, פיזיותרפיסטים. וכן את שיטת הטיפול המתאימה על מנת לאפשר איכות שינה הטובה ביותר.

סובלים מבעיות רפואיות וכאבים כרוניים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם