צוות המרפאה

ד"ר יעקב עזרא

מנהל המרפאה הרב-תחומית “פסיפס”. ד”ר עזרא הוא רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית בבית החולים סורוקה המנהל את השירות לנוירולוגיה תפקודית בבית החולים ויו”ר (משותף) של האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה.

ד”ר  עזרא, מומחה בנוירולוגיה ומורשה להוראה מדעית של היפנוזה רפואית, מרצה באוניברסיטת בן גוריון.
בוגר ביה”ס לרפואה של הטכניון. בשירותו הצבאי שימש כראש תחום נוירולוגיה בצה”ל, עבד כרופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ובמרפאת כאב בהדסה עין כרם, שימש כסגן מנהל המחלקה הנוירולוגית בסורוקה וסגן יו”ר האגודה הישראלית להיפנוזה.

תחומי ההתמחות העיקריים של ד”ר עזרא הם, טיפול בכאבי ראש, בכאבים כרוניים ובהפרעות פסיכוסומטיות. ד”ר עזרא פיתח את מודל ארבעת האשכולות המאפשר לאבחן בצורה יעילה מהם יחסי הגומלין בין הגוף לנפש ולטפל בצורה המותאמת אישית לחולה. 

יונה לוריא

פסיכולוג רפואי מומחה- מדריך, עובד בבית החולים הדסה כפסיכולוג רפואי ראשי האחראי על היחידה לפסיכולוגיה רפואית והכשרת המתמחים בתחום זה בבית החולים. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בפסיכולוגיה רפואית ממכללת תל אביב – יפו. למדתי לאורך השנים תחומה הכשרה מגוונים אשר מאפשרים טיפול יעיל עבור המטופלים שלי. בין היתר, CBT, ביופידבק, היפנוזה, מדיטציה רפואית.  מטפל ומלווה אנשים המתמודדים עם מגוון של מצבי חולי כגון, התקפי לב ומחלות לבביות, מחלות אונקולוגיות, כאב כרוני, פיברומיאלגיה, IBS. בנוסף, מטפל באנשים המתמודדים עם מצבי חרדה, דיכאון, PTSD, OCD.

ד"ר אורנה שטטר

למדה הרפואה באוניברסיטה העברית והתמחתה ברפואת המשפחה בשירותי בריאות כללית מחוז מרכז. סיימה בהצלחה קורס בסיסי בדיקור יבש מערבי (IMS), קורסים מתקדמים בדיקור יבש וקורס נאמני כאב בבית החולים רמב”ם. סיימה בהצלחה לימודי פסיכותרפיה ממוקדת באוניברסיטת בר אילן. סיימה בהצלחה קורס מיינדפולנס ו CBT במרכז לגוף נפש רמת השרון. חברת ועד של האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה. עובדת במרפאה פסיכוסומטית של קופת חולים כללית, מתמחה באבחון והערכה במצבים מורכבים של בעיות גוף ונפש,  ומטפלת באנשים המתמודדים עם פיברומיאלגיה, כאב כרוני, מעי רגיז, הפרעות חרדה, דיכאון ועוד. משתמשת בכלים מתחום הטיפול הדינמי הממוקד, CBT ו-ACT.

אנה גוטקובסקי

מטפלת בתנועה (M.A). בנוסף, בוגרת תכנית תלת שנתית לטיפול הורה-ילד (טיפול דיאדי)  וכן מורה לתכניות מבוססות מיינדפולנס. MBSR (מיינדפולנס להפחתת מתחים) ו MBCT (מיינדפולנס לאנשים המתמודדים עם דכאון וחרדה). במפגשי טיפול בתנועה אנו עושים שימוש הן בשיח והן בתנועה על מנת לברר סוגיות שונות אשר מעסיקות את האדם. כמו כן, דרך התנסויות תנועתיות אשר מותאמות אל הפונה ניתן לשכלל ולשפר את מערכת היחסים עם הגוף  ואת יכולת ההתמודדות עם סוגיות גופניות, כמו גם רגשיות. הטיפול יכול להינתן באופן פרטני או קבוצתי.

עודד המרמן

פסיכולוג רפואי מומחה. עודד המרמן הוא פסיכולוג רפואי מומחה, מורשה להפנוט ומטפל בטיפול נרטיבי, במיינדפולנס ובטיפול קוגניטיבי-התנהגותי. בוגר האוניברסיטה העברית בפסיכולוגיה ובמחשבת ישראל ובעל תואר שני בפסיכולוגיה רפואית מהמכללה האקדמית תל אביב – יפו. עודד המרמן עובד בתחום הציבורי כפסיכולוג במרפאת סוכרת, במרפאה הגסטרואנטרולוגיה, במרפאה הבריאטרית ובמרכז להיפנוזה בהדסה, במרפאה לנוירולוגיה תפקודית בסורוקה ובקופת חולים מאוחדת. כיום, הוא דוקטורנט למדעי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון ועושה מחקר בתחום הטיפול בהפרעות רפואיות ללא מקור אורגאני ברור. תחומי עניין נוספים כוללים: פסיכולוגיה ורוחניות, טיפול אקזיסטנציאלי, טיפול בטבע ובעזרת פעילות גופנית.

גת ברמי

מרפאה בעיסוק מוסמכת, בעלת תואר ראשון ושני מטעם בית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים. מנחת קבוצות, בוגרת התוכנית של המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ בבן-גוריון. בוגרת התוכנית להכשרת מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס, במרכז לבריאות הנפש בבאר-שבע.

עובדת במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, ביחידה לטיפול יום פסיכיאטרי במבוגרים ובמרפאה לנוירולוגיה תפקודית. בעלת קליניקה פרטית.עוסקת בטיפול במבוגרים המתמודדים עם קשיים תפקודיים על רקע קשיים נפשיים וכאבים כרוניים. בנוסף,  מטפלת במבוגרים המתמודדים עם ADHD.

איילת עירון

פיזיותרפיסטית המטפלת בכאב. עבדה במחלקת שיקום כאב בבית החולים תל-השומר, מחלקה פורצת דרך ומובילה בתחום שמביאה אג’נדה ייחודית בתחום הרפואי ופרא רפואי. הדגש בגישה של איילת הוא בטיפול והקלה בתחום כאב כרוני. כפיזיותרפיסטית כאב  מוענקים בתהליך הטיפולי כלים פרקטיים במטרה לשלוט בכאב במקום שהוא ישלוט במטופל ובכך יש השפעה מהותית לשיפור איכות חיי המטופל. חלק מרכזי בעבודה הוא להתעדכן בכל חדשנות מחקרית ורפואית בתחום. חשיבות רבה יש לשיתוף הפעולה של המטופל בתהליך. רצוי שהמטופל ירגיש מחוייב ואקטיבי למצוא פתרון והקלה ולא רק טכנית עם הגוף שלו. באמצעות עבודה משותפת וליווי להטמעת כלים, הטיפול מאפשר להפחית עצמת כאב.

נעמה סגל

פסיכולוגית רפואית, התפתחותית וחינוכית. ניסיון רחב בכל הגילאים מהגיל הרך עד הגיל השלישי ובמגוון של מחלות גופניות, ובעיקר: באונקולוגיה, בנירולוגיה ובאנדוקרינולוגיה. ניסיון טיפולי בעבודה עם הפרעות אכילה, דיכאון וחרדה. מטפלת בעברית ובאנגלית. המטרה שלי כפסיכולוגית היא לשפר את רווחת החיים של הלקוחות שלי. הגישה שלי היא אינטגרטיבית ונשענת על תיאוריות ושיטות פסיכודינאמיות, CBT, ACT, MBT, טיפול נרטיבי וטיפול משפחתי.

סובלים מבעיות רפואיות וכאבים כרוניים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם