שירותי המרפאה

אבחון וטיפול נוירולוגי

אנו מתמחים באבחון וטיפול במחלות נוירולוגיות תוך התייחסות ליחסי הגומלין בין הגוף לנפש.  בין המחלות המטופלות במרפאה: כאבי ראש כרוניים, כאבי פנים, אפילפסיה, כאבים כרוניים, סחרחורות, הפרעות קשב וריכוז בקרב מבוגרים, חולשת גפיים, הפרעות תחושה, הפרעות תנועה כגון פרקינסון, רעד ודיסטוניה, הפרעות בזיכרון וירידה קוגניטיבית וטיפול בחולים לאחר שבץ. 

טיפול פסיכולוגי רפואי

הפסיכולוגיה הרפואית עוסקת בקשר בין תהליכים וגורמים פסיכולוגיים הקשורים למצבי חולי ובריאות פיזיים. המחקרים השונים מראים כי הפסיכולוגיה והאישיות של האדם משפיעים באופן משמעותי על תחלואה, התמודדות עם מחלות והתערבויות רפואיות, תהליכי החלמה ושביעות הרצון הכללית של החולים. התערבויות פסיכולוגיות הנוגעות להיבט הרגשי, הקוגניטיבי, וההתנהגותי של הפסיכולוגיה של האדם ומשפחתו יכולות לסייע בהתמודדות.

פיזיותרפיה ממוקדת כאב

מטרת הטיפול הפיזיותרפיסטי במרפאה היא להפחית את עוצמת הכאב ולעודד חזרה לשגרה באמצעות אבחון, שיקום והדרכה כולל שימוש בכלים להפחתת לחץ נפשי (דמיון מודרך). הטיפול נועד לתת מענה למגוון רחב של מצבים מורכבים לסובלים מכאבים כרוניים כגון: בעיות נוירולוגיות (אירוע מוחי, טרשת נפוצה וכו'), כאב כרוני ומתמשך גם לאחר החלמת הרקמה ועוד. הטיפול מבוסס על הבנה של מנגנון הכאב ורתימתו להפחתת הכאב כמו גם הפנמה של התנהגות מומלצת מבחינה פיזית כאשר סובלים מכאב כרוני. הטיפול מעניק כלים פרקטיים במטרה לשלוט בכאב במקום שהוא ישלוט במטופל ובכך יש השפעה מהותית לשיפור איכות חיי המטופל והחזרת הביטחון והשליטה בחייו.

טיפול וריפוי בתנועה

השימוש בתנועה ככלי טיפולי נעוץ ברעיון כי הנפש והגוף משולבים זה בזה. טיפול התנועה במרפאה מסייע בהתמודדות עם בעיות מנטליות, רגשיות וקוגניטיביות. חשוב לדעת כי אין כל צורך בכישרון או בידע על-מנת לקחת חלק בטיפול, מכיוון שהמטרה אינה יצירת ריקוד אומנותי – מה שחשוב הוא התהליך אשר עובר המטופל במשך הטיפול.

ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק במרפאתנו מיועד לאלו מבניכם אשר תפקודם ביומיום נפגע והצטמצם ואף הגיע לכדי המנעות מוחלטת על רקע עוצמת הכאב. כאשר הכאב הופך ל'מנגינת החיים' סדר היום והזהות האישית מתעצבים סביב מנגינה זו. הטיפול בריפוי בעיסוק במרפאתנו הוא פרקטי ופשוט ומסייע לאדם לפתח יכולת לניהול עצמי של ההחלמה. אדם המגיע לטיפול יעבור הערכה בה יאובחנו עיסוקים משמעותיים שנפגעו. לאור ההערכה נקבע מטרות תפקודיות ונתנסה בהן באופן מדורג ומבוקר. זאת תוך תהליך חקר ולמידה אודות הגורמים המאפשרים והמעכבים באדם, בעיסוק ובסביבתו. 

טיפול בפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה ,(בעברית דאבת שרירים), הינה תסמונת המתבטאת בכאבים מפושטים ומלווה בד"כ בהפרעת שינה, עייפות כרונית, והפרעת קשב וריכוז. מעבר לתופעות הגופניות, ישנן גם תופעות נפשיות נילוות כגון חרדה  דיכאון או פוסט טראומה. אמנם היא מאובחנת ע"י ראומטולוגים אך לא מדבור במחלה של המפרקים או במחלה דלקתית אלא באחת התסמונות התפקודיות. על פי מודל ארבעת האשכולות פיברומיאלגיה הינה אחת מתסמונות הסף הנמוך המופיעה בד"כ לאחר אירוע טרואמטי או לאחר סטרס ממושך. עיקרה של הפרעה נובע מתגובתיות גבוהה של המערכת האוטונומית ורגישות גבוהה במיוחד המחמירות האחת את השני במנגנון של מעגל קסמים.

אבחון פסיכודידקטי ונוירופסיכולוגי

אבחון נוירופסיכולוגי נעשה על ידי פסיכולוג מהתחום השיקומי לבחינת הקשר בין המוח לבין התפקוד של הפונה לאבחון. במסגרת האבחון מתבצעת הערכה של תפקודים מגוונים, כולל אינטליגנציה, תפקודי קשב וניהול, זיכרון, תהליכי עיבוד מידע מילולי וחזותי, גרפו-מוטוריקה, היבטים אקדמיים (קריאה, כתיבה, חשבון) ותפקודי רגש והתנהגות. ההערכה מתבצעת דרך מטלות, שאלונים, תצפיות ושיח עם הלקוח ואחרים הקרובים אליו.

סובלים מבעיות רפואיות וכאבים כרוניים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם